PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ve REHBERLİK

Okulumuz, alanında etkili rehberlik uzmanlarıyla çalışır. Kayıt sonrası başlayan kesintisiz rehberlik hizmeti, öğrenciler hedeflerine ulaşana kadar sürer. Programlı rehberlik saatlerinde sınav sistemi en etkin şekliyle yaşatılarak öğretilir. Sınava hazırlık, hedef belirleme, düzenli ve programlı ders çalışma yöntemleri hakkında devamlı bilgi verilir. Öğrencilerle tek tek görüşülerek, onların sınav kaygı ve heyecanını yenmede yardımcı olunur.

Her ay belirlenen bir günde kariyer günleri düzenlenir. Öğrencilerin çeşitli meslek gruplarından kişilerle görüşmesi ve mesleklerle ilgili aydınlanması sağlanır. Özellikle 9. ve 10. sınıf öğrencilerine çeşitli testler uygulanarak öğrencinin doğru bölüm (eşit ağırlık, sayısal, sözel) seçmesine yardımcı olunur. Yıl içerisinde üniversite ve lise gezileri, yarışmalar, satranç kursu ve sportif karşılaşmalar, kır gezileri, kültürel etkinlikler, sanat sergileri, öğrenci anketleri, konserler, çevre kulübü etkinlikleri, çalışma tekniği seminerleri, sınav sistemi seminerleri, mesleki rehberlik, aile bilgilendirme seminerleri gibi tüm etkinlikleri hazırlamada aktif görev alır.

Göstermelik değil işlevsel olan rehberlik birimimiz, oluşabilecek her sorunu en etkin metotları kullanarak çözer.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Eğitim kurumumuz hakkındaki tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Hedeflediğiniz okullara ulaşmada, gönül birliği etmiş bir kadronun, sıcacık, samimi bir ortamın ne kadar önemli olduğunun farkındayız.”

Ali KARAMAN
Kurucu, İstanbul Boğaziçi Eğitim Kurumları